Menu
Your Cart

İRAN TURU

İRAN TURU
İRAN TURU
İRAN TURU
İRAN TURU
İRAN TURU
0TL

Mevcut Seçenekler:

İran turu dâhilinde sunduğumuz seyahat ile sizleri tarihte eşsiz bir yolculuğa çıkarıyoruz. Asırlardır gelişen tarihi ile turistlerin gözde ülkelerinden biri olarak da karşımıza çıkan İran ile müşterilerimize verimli bir seyahat rotası hazırlıyoruz. Uzun soluklu olan bu yolculuğumuz ile eşsiz özel anlar yaşayabilirsiniz.

  1. Gün İstanbul-Tahran İle Başlangıç

Turumuza sabah saat 7.30’da başlıyoruz. İstanbul havalimanından başlayan yolculuğumuzda Mahan havayollarında iniş yapıyoruz. İstanbul tahran uçuşu ile birlikte tahran şehrine iniyoruz. Şehre inişimiz ile bagaj işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Ardından büyük Selçuklu imparatorluğunun tarihi başkenti olan rey şehrine geçiş yapıyoruz. Rey şehri içerisinde bulunan büyük Selçuklu imparatorluğunun en özel sultanlarından sultan Tuğrul beyin defnedilmiş olduğu Tuğrul bey kulesine çıkıyoruz. Tahranın simgesi olan Pehlevi hanedanının anısına inşa edilen Azadi anıtını görmeye geçiyoruz. Gün sonunda akşam yemeğini yemek ve konaklamak için otelimize geçiş yapıyoruz.

  1. Gün Tahran-Şiraz İle İlerleyiş

Sabah kahvaltısı ile tahran gezimize tahranın kuzeyinde bulunan sadabad sarayıyla başlıyoruz. İran ulusal müzesini incelemek için yola devam ediyor ve İran’ın geçmişinden günümüze değin kalan anıtları tanıyoruz. Rehberimiz eşliğinde gülistan sarayı, İstanbul kavşağı, tahran kapalı çarşısı gibi önemli noktalara geçiş yapıyoruz. Çarşıda serbest zaman verdikten sonra tahran havalimanından Şiraz’a doğru yöneliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ile günü tamamlamış oluyoruz.

  1. Gün Şiraz

Sabah kahvaltısının ardından Şiraz şehir turumuza başlıyoruz. Şiraz bulunduğu bölge içerisinde de önemli turizm kentleri arasındadır. Burada tarihi eserleri ve mekânları inceliyoruz. Kerim han kalesi, vekil cami, nasır el mülk gibi yapılarla rehberimiz eşliğinde tanışıyoruz. Pers kahvesi içerisinde İran edebiyatından örnekler dinleyerek gezisini tamamlamış oluyoruz. Ardından otelimize geçiş yapıyor ve konaklamamızı gerçekleştiriyoruz.

  1. Gün Kum-Tahran-İstanbul

Dördüncü günümüz içerisinde dönüşe geçiyoruz. İmam mehdinin emri vasıtasıyla inşa edilen Cemkeran mescidini ziyaret ediyor ve ardından tahran havalimanına gidiyoruz. Bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından Mahan hava yollarının seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varış ve ardından da bir başka tur organizasyonunda buluşmak için ayrılıyoruz. Keyifli bir vakit geçirebilmemiz dileğiyle geri dönüşlerinizi de önemsiyoruz.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Etiketler: İRAN TURU
1