Menu
Your Cart

KARADENİZ TURU 4 GECE 5 GÜN

KARADENİZ TURU 4 GECE 5 GÜN
KARADENİZ TURU 4 GECE 5 GÜN
KARADENİZ TURU 4 GECE 5 GÜN
KARADENİZ TURU 4 GECE 5 GÜN
KARADENİZ TURU 4 GECE 5 GÜN
KARADENİZ TURU 4 GECE 5 GÜN
KARADENİZ TURU 4 GECE 5 GÜN
0TL

Mevcut Seçenekler:

1.GÜN:SÜMELA MANASTIRI-UZUNGÖL-GİTO YAYLASI

 

Turumuz Rize-Trabzon dan başlayacak olup uçakla gelen misafirlerimizi hava alanında otobüsle gelen misafirlerimizi de otogardan tur operatörlerimiz karşılamaktadır.Turumuza katılan siz değerli misafirlerimizle en geç saat Rize 08.00’Trabzon 09:00’a  kadar buluşup turumuza başlıyoruzİlk olarak kahvaltımızı alıyoruz(extra) ardından Trabzon Altındere Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nın mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz 1250 metre yükseklikteki Sümela Manastırı’nı gözlemlerken büyüleneceksiniz. Trabzon'un Maçka İlçesi'ndeki Sümela Manastırı, Altındere Vadisi'ndeki Karadağ'ın yamacında sarp bir kayalığa inşa edilmiştir. Dağa yapışmış gibi görünen manastır, yaslandığı doğanın güzelliğiyle nefes keser. Tam adı Panagia Sumela (Sümela Meryemi) veya Theotokos Sumela ancak “Meryem Ana” diye de biliniyor. Trabzon’un meşhur ilçesi Of’tan da geçerek Solaklı Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Vadi bizleri Karadeniz’in kart postallarına malzeme olan bölgesi olan Uzungöl’e çıkaracak. Haldizen Deresi’nin önünün alüvyonlarla kesilmesi sonucunda oluşmuş olan Karadeniz’in simgesi Uzungöl’de kısa bir gezinti yapıp güzel fotoğraflar çekebilir, yöre insanıyla hoş sohbetlere katılabilirsiniz. Tur öpreratörümüzün belirttiği saatte aracımızda buluşarak .Ardından yolumuza devam edip Fırtına vadisinden girip vadi üzerinde Çamlıhemşin den geçip Gito yaylasına varıyoruz.Gito,Çamlıhemşin'e bağlı,2100 metre yüksekteki bir yayla.Kito Yaylası esasında adı fakat yaygın olarak Gito kullanılıyor.Son yıllarda artık tüm yaylalarda kurulan salıncaklardan biri burdada var.Bulutlar içerisinden geçiyormuşcasına havalanan salıncak fotoğrafları çekebilirsiniz.

 

KONAKLAMA:GİTO YAYLASI

2.GÜN: -GİTO YAYLASI-BADARA YAYLASI- ÇAT ELEVİT -PALOVİT ŞELALESİ -ZİLKALE -ŞİMŞİR ORMANI-AYDER YAYLASI-HUSER YAYLASI(SİS DENİZİ) -POKUT YAYLASI

Gito  yaylasında alacağımız doğal bir kahvaltının ardından rotamızı Badara yaylasına çeviriyoruz.Badara yaylası 1860 metre yükseklikte bulunan küçük ama güzel bir Hemşin yaylasıdır.Doğal yayla yaşamı ve kültürü halen devam eden yaylalardan biridir  çat vadisine inip vadi boyunca devam ederek elevit yaylasına geçiyoruz ve tulum keyfimizi yine bu yaylada yapıyoruz. Sonraki durağımız olan şimşir ormanı çapları 32 santim ve boyları 8 metreyi bulan şimşir ağaçları ile dünyada tek olarak kabul ediliyor. Türkiye’de ise Rize ve Kastamonu’da sadece birkaç şimşir ormanı bulunuyor.Rize’de bulunan şimşir ormanındaki şimşir ağaçlarının 300 yıldan daha yaşlı oldukları tahmin ediliyor.Ardından Rize deki debisi en yüksek şelalelerden biri olan Palovit şelalesine gidiyoruz.Gür bir orman içindeki bu ünlü şelale, yaklaşık 15 metre yükseklikten akıyor. Ardından zilkaleye varıyoruz.Denizden 750 metre, Çat Deresi'nden ise yaklaşık 100 metre yükseklikteki, görkemli manzarasıyla ziyarete gelenleri etkilemeyi başaran kale doğa ile baş başa ve bulunduğu konum nedeniyle adeta kartal yuvası gibi bir yerde. çat vadisinde bulunan eski adı Çinçiva olan Şenyuva köyüne varıyoruz.Sevdaluk dizisinin ve bir çok yapımın çekimi burada yapıldı.Ayrıca fırtına vadisindede bir çok örneği olan kemer köprülerin en güzellerinden bir tanesi burada bulunmaktadır.40 metre uzunluğunda ve 20 metre yüksekliğindeki Şenyuva Köprüsü’nün kemer kısmı düzgün kesme taş, ayakları ise moloz taş kullanılarak inşa edilmiştir köprünün yapım tarihi 1696 olarak belirtiliyor Çamlıhemşinden geçip ordan Ayder yaylası belli bir mesafeden sonra yola sadece yaya olarak devam edebiliyoruz Ardından Rizenin ilk tanınan en meşhur yaylalarından biri olan Ayder yaylasına varıyoruz.Çok fazla ilgi görmesinden dolayı zamanla bir çok otel vb konaklama işletmeleri açılması sonucu doğal yapısı etkilensede Ayder hala görülmeye değer bir yayla. tur aracımızda sizlere eşlik eden tur operatörümüzle  birlikte horon ve tulum keyfi yapıyoruz. Ayrıca yaylada yol kenarından fotoğraflayabileceğiniz Gelin Tülü Şelalesinde duruyoruz.Ardından Dere kenarındaki virajlı yollardan kıvrıla kıvrıla yaylaya varıyoruz. rakımda bulunan yayla kaçkar dağları manzarasıyla ziyaretçilerini büyülüyor.Gün batımı için Huser yaylasına gidiyoruz.Son yıllarda bulut denizi manzarasıyla ünlenen Huser yaylasında bulut denizi oluşursa unutamıyacağınız bir gün batımı sizi bekliyor ve burada kurulan salıncakta bulutların üstünde salıncak keyfi yapabilirsiniz.Gün batımı ardından otelimize dönüyoruz. Bu dolu turumuzun ardından otelimize doğru yol alıyoruz. Konaklayacağımız otel tamamı organik(hiçbir kimyasal uygulama yapılmaksızın)ahşap olup Karadeniz mimarisinin çağdaş kullanım anlayışı ile yapılıp büyük beğeni kazanan bölgeye has bir oteldir.

KONAKLAMA :POKUT YAYLASI

3.GÜN:POKUT YAYLASI-SAL YAYLASI-FIRTINA VADİSİ RAFTİNG-ZİPLİNE-BORÇKA KARAGÖL(PANORAMİK)

Manzarasıyla son yıllarda en çok ilgi gören bir yayla olan Pokut yaylasında almış olduğumuz kahvaltı ardından tam karşısında bulunan Sal yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Sal yaylası içine araç yolu yapılmayan doğallığını hala koruyan bir yayla.Ardından güzel bir patika yoldan 20 dk lık doğa yürüyüşüyle 2032 rakımlı pokut yaylasına geçiyoruz.Adı Ermenice’de ‘rüzgar alan vadi’ anlamına gelen Pokut yaylasının güney sırtında yer alan yerleşim alanları, bulutların üzerine resmedilmiş sıralı evler gibi tablo şeklinde görüntüsü güzel bir manzara keyfi yaşama fırsatı veriyor.Pokut manzarası eşliğinde tur operatörümüzle  birlikte harika bir horon ve tulum keyfi yapıyoruz.Ardından fırtına vadisi üzerinde bulunan yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda RAFTİNG (EKSTRA) zipline ,salıncak Seçenekli gezilerimizin ardından, Fırtına Deresi’ni takip ederek Karadeniz’in en muhteşem doğasına sahip Artvin il sınırlarına doğru ilerliyoruz. Buradan farklı yaşam alanlarını içinde barındıran ve doğal güzelliğini korumuş, el değmemiş bir ekosisteme sahip Gürcistan sınırındaki Borçka’ya ulaşıyoruz. Artvin'in ilçesi Borçka'ya vardığımızda muhteşem ekosisteme sahip Karagöl’e ulaşıyoruz. Denizden yüksekliği 1500 metrede bulunan ve 19.yy da bir heyelan sonucu Klaskur Deresi’nin önünün kapanmasıyla oluşmuş bir doğa harikası Karagöl’de göl kenarında çayınızı yudumlarken güzel manzaranın tadına doyamayacaksınız. Karagöl ve etrafı geçtiğimiz yıllarda ise Benim İçin Üzülme dizisine de ev sahipliği yapmıştı. Bölgeyi gezdikten sonra otobüsümüze geri dönüp, konaklama otelimize hareket ediyoruz

 

KONAKLAMA:ARTVİN MARİNA TATİL KÖYÜ

4.GÜN: BATUM

Eşsiz manzarası ve doğasıyla otelimizde almış olduğumuz kahvaltı ardından Batum'a hareket ediyoruz Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Adjara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın Oniki Havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio - Apsaros Kalesi'nden kalan muhteşem surları görerek turumuza başlıyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken, yol üzerinde Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız, eski bulvar yanındaki Küçük Botanik Bahçesi olacak. Karadeniz’e özgü çok sayıda ağaç ve bitki türünü gördükten sonra tekrar şehir merkezine dönerek kent merkezini gezmeye başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz bu keyifli yürüyüşte; Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni (Panoramik), Rus Ortodoks Kilisesi’ni, Ermeni Ortodoks Kilisesi’ni Tarihi Orta Camii, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yapıp alışveriş için serbest zaman vereceğiz.

KONAKLAMA : BATUM

NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum' a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. 

 

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 150 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR. RESMİ OLARAK 01.09.2019 TARİHİ İTİBARİ İLE ESKİ  NÜFUS CÜZDANLARI İLE GÜRCİSTAN'A GEÇİŞ SAĞLANAMAYACATIR.

5.GÜN:ÇEÇEVA -RİZE BEZİ- ÇAY ÇARŞISI SÜRMENE BIÇAKCILIK

 

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında,Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini yapıp  rize merkeze doğru harekete geçiyoruz nasıl ki Isparta’nın Kuyucak Köyü mor lavantalarıyla ünlü ise, yemyeşil çay tarlalarıyla ünlü olan Rize’ye bağlı Çeçeva Köyü'ne hareket ediyoruz. Çeçeva’nın doğal fonu olan çay bahçeleri; bakımlı çay setleriyle örülü ve ilelebet sürecekmiş gibi uzayıp giden bu tarlalar sadece Çeçeva Köyü’nde böylesine düzenli. Burada vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından Rize bezinin Dünyaya nam salmış olan bezlerini tanımak için Rize Bezi Atölyesine gidiyoruz. Burada Rize Bezi yapımı hakkında bilgi alıp, Rize Bezi dokuyan hanımlarla fotoğraf çektirdikten sonra,çay çarşısına  ve Sürmene bıçakçılık uğruyoruz. Burada geçireceğimiz güzel dakikaların ardından otobüsle dönecek olan misafirlerimizi otogara uçakla dönüş yapacak olan misafirlerimizide havaalanı’na bırakıyoruz başka organizasyonda buluşmak üzere siz değerli  misafirlerimizle bir sonraki gezimizde buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz. Hoşçakalın…


 

BİLGİLENDİRME


* Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir. Bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

* Gürcistan’ın getirdiği yasayla; Gürcistan Polisi, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. İlaç bulunduran kişiye hemen yasal işleme başlıyor. Günübirlik girişlerde gün içinde kullanacağınız bir tek adet ilacı kağıda sararak yanınıza alabilirsiniz.
* Gürcistan sınır geçişinde kimliklerdeki deformasyona bağlı yaşanacak problemlerden acentemiz sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir.
 (Fotoğraf olması zorunludur)
* Yurt dışından Türkiye'ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye'ye dönebilmesi için Türkiye'ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan Hükümeti’nin pasaportların ya da kimliklerin ait olduğu ülkelerle olan vize protokolüne göre Vizeli/Vizesiz geçiş sağlanacaktır. KKTC vatandaşları, Türkiye'ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri halinde, Gürcistan’a da TC kimlikleriyle girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye'ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye'ye dönebilmek için Çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.

* Batum’a geçilecek günde sınır kapısında yaşanacak yoğunluk nedeniyle, sabah otelden erken çıkış yapılabilir. Ya da aynı şekilde akşam otele çok geç giriş yapılabilir.Otellerde sabah kahvaltı saati 07.00 – 10.00 arasıdır. Akşam yemeği saati ise 19.00 – 21.30 arasıdır.
* Kalınacak yayla otelleri Bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahip olup, konaklamaların tümü otel tarafından belirlenir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur. 
* Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
* Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur.
* Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Konaklayacağımız tesisler yayla şartlarına göre en lüksü olup ahşap ağırlıklı otellerdir. 5 yıldızlı deniz kenarı otellerle kıyaslamayınız.

*Hava durumu garantisi asla verilemez. Bu tamamen sizin şansınızla alakalı olup, Karadeniz demek ıslanmak demektir bunu unutmayın. Çünkü bulutların ve yağmurun ana vatanındasınız.

* Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir. Konuyla ilgili bilgilendirme tur operatörünüz tarafından sizlere yapılacaktır.


TUR TARİHLERİMİZ

11- 14 NİSAN (RAMAZAN BAYRAMI)

15-19 MAYIS

17-21 HAZİRAN

3-7 TEMMUZ

17-21 TEMMUZ(KURBAN BAYRAMI)

31-04 AĞUSTOS

14-18 AĞUSTOS

28-01 EYLÜL

Seyahate Dahil Olan Hizmetler

*  Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*  Turizm Belgeli Araçlar İle Ulaşım

*  Acenta Güvencesi

*  4 Sabah Kahvaltısı

        *  Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği

*  1618 No.lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Gidiş – Dönüş Havaalanı Transferi

 

Seyahate Dahil Olmayan Hizmetler

*  Tüm Öğlen Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

*  Yurtdışı Çıkış Harcı

*  Sümela Manastırı Minibüs Ücreti

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
1