Menu
Your Cart

SÜMELA MANASTIRI TURU

SÜMELA MANASTIRI TURU
SÜMELA MANASTIRI TURU
SÜMELA MANASTIRI TURU
SÜMELA MANASTIRI TURU
SÜMELA MANASTIRI TURU
0TL

Mevcut Seçenekler:

Trabzon şehrinin önemli güzergâhları arasında yer alan Sümela manastırı tarihsel açıdan dikkat çekici bir yere sahiptir. Gerek ülkemizden gerekse dünyanın birçok yerinden gelen misafirleri ile Sümela manastırına turlar düzenliyoruz.

Aynı zamanda sizlerin rahatını sağlayabilmek ve sağlıksal sorunların önüne geçmek amacıyla bütün turlarımızda kişisel hijyen kurallarına dikkat ediyoruz. Ayrıca araçlarımızda yedek maskeler bulunuyor. Turlar öncesinde de araçlarımız dezenfekte ediliyor.

Tur Program İçeriği

Ekip arkadaşlarımız ile birlikte saat 9.00 da Rize şehrimizden kalkacak olan araçlarımızda müşterilerimizi alarak seyahatimize başlangıç yapıyoruz. Öncelikli noktamız Maçka ilçesi içerisinde bulunan Altındere vadisi oluyor. Vadi içerisindeki şelale kısmında fotoğraf çekilebilirsiniz. Serbest zaman molası içerisinde seyir terası olarak kullanılan noktadan Sümela manastırını ve eşsiz doğa manzarasını fotoğraflayabilirsiniz.

Gezimizin devamında Sümela manastırına girerek en yakın noktaya kadar araç ile varmaktayız. 10 dakikalık yürüyüş mesafesi ile giriş kapısına varıyoruz. Sümela manastırını ziyaretimiz ile birlikte araçtan indiğimiz noktaya geri dönüyoruz. Zigana tünelini geçtikten sonra fotoğraf çekimi için mola veriyoruz. Ardından şehre doğru harekete geçiyoruz. Turumuz esnasında kişisel ihtiyaçları karşılamak içinde çaba sarf ediyoruz.

Fiyat Kapsamında Olan Hizmetler

Gezi turumuz dâhilinde sizlere sunduğumuz tur fırsatlarında ilki rahat bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilmeyi sağlayan konforlu ulaşım araçlarımızdır. Ayrıca programda adı geçen tüm çevre gezileri de bu kapsam içerisine alınabilir.

Fiyat Kapsamında Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri ve alınan içecekler fiyata da dahil olmadığı gibi ekstra özel harcamalara bu kapsamdadır. Aynı zamanda müze ve ören yerlerine giriş ücretleri de fiyata dâhil olmayan hizmetlerdendir.

Tur Kapsamında Mutlaka Yapılması Gerekenler

Tur kapsamında sizlerin en iyi şekilde hizmet alabilmesi açısından nelerin önemli olduğunu vurgulamak istiyoruz. Fotoğraf çekimi için profesyonel kameralarınızı yanınıza almanız faydalı olabilir. Aynı zamanda alanda bulunan diğer gezi rehberleri ile de iletişim kurmak için öncesinde tarihsel bilgi edinerek gelebilirsiniz.

Hamsiköy’de sütlaç yemek ya da doğa yürüyüşü yapmak faydalı olacaktır. Seyahatiniz boyunca sizlerin geri dönüşlerini almak isteriz. Aynı zamanda daha fazla bilgi almak için bizlerle birebir iletişimde kurabilirsiniz.


ONE-DAY-LONG SÜMELA MONASTERY TOUR

Sumela Monastery, which is among the important routes of the city of Trabzon, has a remarkable place in terms of history. We organize tours to the Sumela Monastery with guests from both our country and many parts of the world.

ALL SCHEDULE

Together with our teammates, we start our journey by taking our customers in our vehicles that will depart from Rize at 9.00. Our priority point is Altındere valley located in Maçka district. You can take photos at the waterfall in the valley. You can photograph the Sumela monastery and the unique nature view from the point used as a viewing terrace during the free time break.

In the continuation of our tour, we enter the Sümela monastery and reach the nearest point by car. We arrive at the entrance gate with a 10-minute walk. With our visit to the Sumela monastery, we return to the point where we got off the vehicle. After passing the Zigana tunnel, we take a break for a photo shoot.

OUR SERVICES INCLUDED IN THE PRICE

Within our tour service, we offer many different opportunities to provide you with a good service. Our services included in the price of the tour are comfortable vehicle transportation that starts with the departure from the city, and sightseeing tours.

OUR SERVICES EXCLUDED FROM PRICE

The services that are not included in the price list and that you can benefit from as extras are all lunches and beverages taken during the trip. At the same time, the extra private expenses you make in the area and the entrance fees to museums and ruins are not included in the price.

THINGS TO DO IN SÜMELA MONASTERY

It will be beneficial to local dessert  "sütlaç" or take a nature walk in Hamsiköy. We would like to receive your feedback during your trip. You can also contact us directly to get more information.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
1