Menu
Your Cart

BATUM KÜLTÜR TURU

BATUM KÜLTÜR TURU
BATUM KÜLTÜR TURU
BATUM KÜLTÜR TURU
BATUM KÜLTÜR TURU
BATUM KÜLTÜR TURU
BATUM KÜLTÜR TURU
BATUM KÜLTÜR TURU
BATUM KÜLTÜR TURU
BATUM KÜLTÜR TURU
0TL

Mevcut Seçenekler:

Batum turu çerçevesinde sizleri birçok önemli alana getiriyor, tarihi noktalara tanıklık etmeninizi sağlıyoruz. Batum turu hizmeti dâhilinde pek çok doğal alanı görebileceğiniz gibi şehir ile ilgili detaylı bilgi de edinebilirsiniz. Gürcistan’ın önemli şehirlerinden biri olan Batum şehri güzelliklerle dolu manzaraları ile sizleri bekliyor.

Tur Programı

Batum turu dâhilinde araçlarımız Ripark Turizm ofisimizin önünden kalkış yapıyor.

Gerek ofis önüne gelebileceğiniz gibi gerekse sizleri yol güzergâhı üzerinde olmak kaydıyla alabiliyoruz. Ayrıca saat 8.00 de kalkan araçlarımızla üç saatlik bir yolculuk sonrasında Batum ‘a varıyoruz. Sarp sınır kapısından güvenlik işlemlerini tamamladıktan sonra Batum’a doğru ilerliyoruz.

Öncelikle ilk durağımız döviz ofisine geçmek oluyor, Türk lirasını gürcülarisine çevirmemiz gerekiyor. Ardından eskiden roma kentine dönüştürülmüş olan Batum gonia kalesine geçiş yapıyoruz. 

Okaliptus ağaçlarının arasından da Batum’a doğru hareket etmeye başlıyoruz. Rehberimiz bölge iklimi ve coğrafi özellikleri ile ilgili bilgiler veriyor. Batum merkeze vardığımızda ise isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından dünyanın en büyük botaniklerinden biri olarak bilinden Batum botanik bahçesine geçiş yapıyoruz.

Yaklaşık olarak bir saatlik bir yürüyüş gerçekleştirdikten sonra şehir merkezine dönerek merkezde yer alan Batum şehrinim tek ayaktaki camisi palan Orta camiyi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Batum’un en gözde meydanlarından biri olan Piazza meydanına geçiş yapıyoruz.

Avrupa Meydanı, tiyatro binası ve Batum bulvarını da gördükten sonra dinlenmek için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra dizilerde sıklıkla gösterilmiş olan Ali ve Nino heykelini ziyarete gidiyoruz. Batum turunu tamamlayıp ülkemize doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde varsa ışıklı su gösterilerini izleyerek Batum turumuzu sonlandırıyoruz.

Batum Turu Gezi Noktaları

Batum turu dâhilinde Gonio kalesi, botanik bahçe, Avrupa ve Piazza meydanları görülecek yerlerdendir. Ayrıca Ali Nino heykeli ve Batum Bulvarı gibi önemli yerlerde gezi turu dahilindedir.

Fiyata Dahil Hizmetler

Şehirden kalkan konforlu ulaşım araçları, tüm çevre geziler, rehberlik hizmetleri fiyata dahildir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler 

Fiyata dahil olmayan hizmetler ise alınan yemekler ve içecekleri özel harcamaları müze ören yeri giriş ücretleri olarak sayılabilir. Aynı zamanda yurt dışı çıkış harcı da bu kapsamdadır.Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Etiketler: BATUM KÜLTÜR TURU
1