Menu
Your Cart

DOUBLE HUSER-POKUT TURU

DOUBLE HUSER-POKUT TURU
DOUBLE HUSER-POKUT TURU
DOUBLE HUSER-POKUT TURU
DOUBLE HUSER-POKUT TURU
DOUBLE HUSER-POKUT TURU
0TL

Mevcut Seçenekler:

Double Huser Pokut Turu Turu

İş yoğunluğu nedeni ile tatile çıkamayanlar için özellikle stres atarak yorgunluğun giderilmesi anlamında günübirlik turlar kurtarıcı olabilmektedir. Kısa ve rehberli turlar, uzun süreli yorgunluğu gidermese de kafa dağıtmak amacı ile tercih edilen tatil türlerinden birisi olarak görülmektedir. Yeşile ve doğaya özlem duyan kişilerin alternatif olarak doğa temalı turlara çıktığı bilinmektedir. Bu turlar arasında yer alan Double Huser Pokut Turu turları için detaylar aşağıda yer alacaktır.

Double Huser Pokut Turu Hangi Yerleri Kapsamaktadır?

Yeşilin rengarenk tonunu bünyesinde barındıran 5 yayladan oluşan tur şu yaylaları kapsamaktadır;

• Pokut ve Sal Yaylaları

• Ayder Yaylası ve Avusor Yaylaları

• Huser Yaylası

Yukarıda yer alan yaylaların yanı sıra; Şenyuva Köyü, Fırtına Deresi, Gelin Tülü Şelalesi yerlerine ek olarak Gün Batımı ve Zipline hizmetleri de sunulmaktadır.

Double Huser Pokut Turu Turu Hangi Saatler Arasında Gerçekleşmektedir?

Sabah 09.00 saatlerinde başlayan Double Huser Pokut Turu turu, aksam 21:30 saatleri arasına dek devam etmektedir.

Double Huser Pokut Turu Turu Hakkında

5 yaylayı da içine alan bu tur, tam da yeşile doymak isteyenlere göre. Personelin sabah 08:00 'de Rize merkezdeki Rize Döviz karşısındaki Ripark Turizm ofisimizin önünde misafirleri karşılaması ile tur başlamaktadır. Yolculuğun ilk lokasyonu olan Fırtına Deresi'nde macera ve adrenalin seven misafirler için Zipline hizmeti için ek süre tanınmakta ve bu deneyimi isteyen misafirlerin deneyimleyebilmesi amaçlanmaktadır. Buradan sonra Rize'nin en güzel ve en renkli ilçelerinden birisi olan Çamlıhemşin'e varılmaktadır.

Burada dizi ve reklam çekimlerine ev sahipliği yapan Şenyuva Köyü misafirleri karşılamakta ve burada fotoğraf çekimleri yapılabilmektedir. Hemşin yaylalarından birisi olan ve 2050 rakıma sahip Pokut ve Sal yaylalarına yapılacak 50 dakikalık bir yolculuktan sonra ilk lokasyon Pokut Yaylası olmaktadır. Dilerse misafirlerimiz burada kahvaltılarını yapabilir ve halk ile kaynaşarak etrafı fotoğraflayabilmektedirler. Pokut Yaylası'ndan sonra 1100-1150 rakımlarına sahip olan Sal Yaylası'na varılmaktadır.

Burada yaylaların konumu ve evlerin sıralanışı ile misafirlerimiz kendilerini masalımsı bir ormanda hissetmektedirler. Mola verildiği sırada burada yaşayanların yapmakta olduğu organik ürünlerin tadına da bakılabilmektedir. Yeşilin her tonunu bünyesinde barındıran Ayder Yaylası ise bir sonraki rota olmaktadır. Rize ilinin en önemli yaylalarından birisi olan ve birçok festivale ev sahipliği yapan Ayder Yaylası, tura katılan misafirlerimize rengarenk bir yeşilliğin kapılarını açmaktadır.

Ayder'de Kaçkar zirvesinde konumlanmış olan ve gelin duvağına benzeyen görüntüsü nedeni ile Gelintülü adını alan Gelin Tülü Şelalesi güzelliği ile misafirlerimize eşsiz bir görüntü vaat etmektedir.Bir sonraki lokasyon olan Avusor Yaylası, bozulmayan doğal yapısı ve evleri ile birlikte hayvancılıkla geçimini sağlayan kişilerin yaşamasına da hala imkan tanımaktadır.

Yayla molasının ardından müşterileri karşılayacak olan Huser Yaylası; gazete, reklam ve filmlere ev sahipliği de yapmaktadır. Temiz havanın bitki örtüsü ile buluştuğu bu nadide yaylalarda gün batımını ve bulutları da izlemek tura katılanları büyüleyecek görsel şölene ev sahipliği yapabilmektedir.Tur programının tamamlanması ile Rize'ye doğru hareket edilmektedir.

Double Huser Pokut Turu Turu İçin Ücrete Dahil Hizmetler Nelerdir?

Tur kapsamında yer alan ve ücrete dahil olan hizmetler şöyledir;

Turizm Aracı İle Ulaşım

Seyahat Sigortası

Araba İçerisi İkramı

Bunlar Double Huser Pokut Turu için ücrete dahil olan hizmetlerdir.ONE-DAY-LONG DOUBLE HUSER-POKUT TOUR

For those who cannot go on holiday due to workload, one-day-long tours can be a savior, especially in terms of relieving fatigue by relieving stress. It is known that people who yearn for green and nature go on nature-themed tours as an alternative. Details for the Double Huser Pokut Tour tours, which are among these tours, are below.

What Locations Does the Double Huser Pokut Tour Cover?

This tour, which includes the colorful tone of green, consists of 5 plateaus.

Pokut and Sal plateaus.

Ayder and Avusor plateaus.

Huser plateaus.

In addition to the plateaus above; In addition to Şenyuva Village, Fırtına Creek, Gelin Tülü Waterfall, Sunset and Zipline services are also offered.

Between What Hours Does the Double Huser Pokut Tour take place?

The Double Huser Pokut Tour tour, which starts at 08:00 in the morning, continues until 22:00 in the evening.

About the Double Huser Pokut Tour

This tour, which includes all 5 plateaus, is for those who want to get enough of the green. The tour starts when the staff greets the guests in front of our Ripark Tourism office at 08:00 in the morning. At Fırtına Creek, which is the first location of the trip, additional time is given for the Zipline service for guests who love adventure and adrenaline, and it is aimed that guests who want this experience can experience it. After this, you reach Çamlıhemşin, one of the most beautiful and colorful districts of Rize.

Şenyuva Village, which hosts TV series and commercial shoots here, welcomes guests and photo shoots can be done here. After a 50-minute journey to Pokut and Sal plateaus, which are one of the Hemşin plateaus and have an altitude of 2050, the first location is Pokut Plateau. If our guests wish, they can have breakfast here, meet the villagers and take pictures. After the Pokut Plateau, the Sal Plateau, which has an altitude of 1100-1150, is reached.

Here, with the location of the plateaus and the arrangement of the houses, our guests feel themselves in a fairy-tale forest. During the break, our guests can also taste organic products, as do the people living here. Ayder Plateau, which contains every shade of green, is the next route. Ayder Plateau, which is one of the most important plateaus of Rize province and hosts many festivals, opens the doors of a colorful greenery to our guests who participate in the tour.

Located on Kaçkar peak in Ayder and named as Gelintülü due to its appearance resembling a bridal veil, the waterfall promises a unique view to our guests with its beauty. The next location, Avusor Plateau, is the home of people who make a living from animal husbandry, with its undisturbed natural structure and houses.

Huser Plateau, which will welcome customers after the plateau break; It also hosts newspapers, advertisements and movies. Watching the sunset and the clouds in these precious pleteau, where fresh air meets the vegetation, is home to a visual feast that will fascinate those who participate in the tour. With the completion of the tour program, we are moving towards Rize.

INFORMATION ON PRICE CONTENT

• Transportation by Tourism Vehicle

• Travel insurance

• In-Car Refreshment

These services are included in the price for the Double Huser Pokut Tour.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
1