Menu
Your Cart

ÇAĞRANKAYA-HANDÜZÜ YAYLASI TURU

ÇAĞRANKAYA-HANDÜZÜ YAYLASI TURU
ÇAĞRANKAYA-HANDÜZÜ YAYLASI TURU
ÇAĞRANKAYA-HANDÜZÜ YAYLASI TURU
ÇAĞRANKAYA-HANDÜZÜ YAYLASI TURU
ÇAĞRANKAYA-HANDÜZÜ YAYLASI TURU
ÇAĞRANKAYA-HANDÜZÜ YAYLASI TURU
ÇAĞRANKAYA-HANDÜZÜ YAYLASI TURU
ÇAĞRANKAYA-HANDÜZÜ YAYLASI TURU
ÇAĞRANKAYA-HANDÜZÜ YAYLASI TURU
ÇAĞRANKAYA-HANDÜZÜ YAYLASI TURU
ÇAĞRANKAYA-HANDÜZÜ YAYLASI TURU
ÇAĞRANKAYA-HANDÜZÜ YAYLASI TURU
ÇAĞRANKAYA-HANDÜZÜ YAYLASI TURU
ÇAĞRANKAYA-HANDÜZÜ YAYLASI TURU
ÇAĞRANKAYA-HANDÜZÜ YAYLASI TURU
0TL

Mevcut Seçenekler:

İş yoğunluğu nedeni ile tatile çıkamayanlar için özellikle stres atarak yorgunluğun giderilmesi anlamında günübirlik turlar kurtarıcı olabilmektedir. Kısa ve rehberli turlar, uzun süreli yorgunluğu gidermese de kafa dağıtmak amacı ile tercih edilen tatil türlerinden birisi olarak görülmektedir. Yeşile ve doğaya özlem duyan kişilerin alternatif olarak doğa temalı turlara çıkmayı tercih ediyorlar. Bu turlar arasında yer alan Çağırankaya Handüzü Turu  için detaylar aşağıda yer alır.


Çağırankaya Handüzü Yaylası Turu Hangi Yerleri Kapsamaktadır?

Yeşilin rengarenk tonunu bünyesinde barındıran 4 yayladan oluşan tur şu yaylaları kapsamaktadır;

Çağıran Kaya yaylası

Handüzü Yaylası

Arapdüzü Mesire 

Arapdüzü Şelalesi

Kıbledağı Dua Tepesi


Çağırankaya Handüzü Yaylası Turu Hangi Saatler Arasında Gerçekleşmektedir?

Sabah 09.00 saatlerinde başlayan Çağıran kaya Handüzü Yaylası Turu , aksam 19.00 saatleri arasına dek devam etmektedir.


Çağırankaya Handüzü Yaylası Turu Hakkında

5 yaylayı da içine alan bu tur, tam da yeşile doymak isteyenlere göre. Personelin sabah 09:00 'da Ripark Turizm ofisimizin önünde misafirleri karşılaması ile tur başlamaktadır. Yolculuğun ilk lokasyonu olan Atmaca Tepesinde kahvaltıyla başlamaktadır. 

Kahvaltımızın ardından araçlarımıza geçerek dünyanın ve ülkemizin her tarafından insanların büyük ilgi gösterdiği Kıbledağı Dua Tepesine doğru yola çıkıyoruz.


1130m rakımıyla Güneysu ilçesinin her yerinden görülebilen Kıble Dağı Camii, 1800'lü yıllara dayanıyor. Yüzyıllardır Güneysu ve çevre ilçeler için bir durak noktası haline gelmiş olan alana turizmin gelişmesinin ardından rağbet artmış. Çevresinde çay içip alışveriş yapabileceğiniz noktalar da bulunan camii bölgesi sizlere muhteşem bir manzara eşliğinde ibadet etme şansı da sunmaktadır. Camiyi ziyaret ettikten sonra Handüzü yaylasına doğru hareket ediyoruz.


Handüzü Yaylası ve mesire alanı görülesi başka bir durağımız oluyor, burada verdiğimiz kısa mola ardından yolumuza devam ediyoruz.
 

Zirveye doğru tırmanışa geçerken ayaklarımızın yerden kesildiğini hissedeceğiz ve bizleri bulutların üstünde bir dünya olan, 2600m yükseklikte bulunan ve bölgenin en büyük yaylalarından olan Çağrankaya Yaylası karşılıyor. Çağrankaya doğal seyir terasında verdiğimiz molamızla manzaraya doyacaksınız. Festival alanlarında verdiğimiz molalar eşliğinde buz gibi akan sulardan içerek, anılarımıza anılar katmaya devam ediyoruz.Ardından Arapdüzü mesire alanına doğru yola çıkıyoruz.


Arapdüzü şelalesi Güneysu ilçesine yaklaşık 15 km mesafede ve yolların tamamı beton ve asfalt ile kaplı. Arapdüzü Doğa Parkının uzantısı olan  kesme taş ve ahsap asma köprülerden oluşan yürüyüş parkurunu geçerek şelaleye ulaşmak oldukça keyifli. Doğal güzelliği bozulmadan oluşturulan seyir terasları şelaleyi farklı açılalardan görmek ve soluklanmak için muhteşem bir fırsat sağlıyor.

Burada keyifle fotoğraf çektirebilirsiniz. Saat 19.00’de buluşmak için serbest zaman veriyoruz.


Çağırankaya  Handüzü Yaylası turumuzu sonlandırıyor ve dönüş rotamıza doğru yol alıyoruz.


Fiyat İçeriğinde Sunulmuş Olan Hizmetlerimiz

Tur hizmetimiz bünyesinde sizlere iyi bir hizmet sunabilmek adına birçok farklı fırsat sunuyoruz. Bu bakımdan turda fiyata dâhil olan hizmetlerimiz şehirden çıkış ile başlayan konforlu araç ulaşımı, çevre gezileridir.


Fiyat Haricinde Olan Hizmetlerimiz

Fiyat içeriğinde bulunmayıp sizlerin ekstradan yararlanabileceği hizmetler ise seyahat boyu tüm öğle yemekleri ve yemeklerde alınan içeceklerdir. Aynı zamanda alanda yaptığınız ekstra özel harcamalar ve müze-ören giriş ücretleri de fiyata dâhil değildir.


ONE-DAY-LONG ÇAĞRANKAYA – HANDÜZÜ TOUR

For those who cannot go on holiday due to workload, one-day-long tours can be a savior, especially in terms of relieving fatigue by relieving stress. It is known that people who yearn for green and nature go on nature-themed tours as an alternative. Details for the Çağrankaya Handüzü Tour, which is among these tours, are given below.

Which places does the Çağrankaya Handüzü Plateau Tour Cover?

Çağrankaya Plateau

Handüzü Plateau

Arapdüzü Picnic Area

Arapdüzü Waterfall

Kıbledağı Duah Hill

 

Between which hours does the Çağrankaya Handüzü Plateau Tour take place?

The Çağrankaya Handüzü Plateau Tour, which starts at 09.00 in the morning, continues until 19.00 in the evening.

All Schedule

This tour, which includes all 5 plateaus, is for those who want to get enough of the green. The tour starts with the reception of the guests in front of our Ripark Tourism office. It starts with breakfast on Atmaca Hill, the first location of the journey. After breakfast, we get into our vehicles and set off for the Kıbledağı Dua Hill, where people from all over the world and our country show great interest.

Kıbledağı Mosque, which can be seen from all parts of Güneysu district with its 1130m figure, dates back to the 1800s. The mosque area, which has spots where you can drink tea and shop around, also offers you the chance to pray with a magnificent view. After visiting the mosque, we move towards Handüzü plateau.

We have another stop to see the Handüzü Plateau and the picnic area, after a short break we continue on our way.

As we climb towards the summit, we will feel our feet being lifted from the ground and we will be greeted by the Çağrankaya Plateau, which is a world above the clouds, at an altitude of 2600 meters and is one of the largest plateaus. You will be satisfied with the view with our break on the natural observation terrace of Çağrankaya. We continue to add memories to our memories by drinking ice-cold waters along with the breaks we take in the festival areas. Then we set off towards Arapdüzü picnic area.

Arapdüzü waterfall is approximately 15 km from Güneysu district and all roads are covered with concrete and asphalt. It is very pleasant to reach the waterfall by passing the walking track consisting of cut stone and wooden suspension bridges, which is an extension of Arapdüzü Nature Park. The viewing terraces, created without spoiling its natural beauty, provide a magnificent opportunity to see the waterfall from different angles and to take a breather. Here you can take pictures with pleasure. We give free time to meet at 19.00.

We end our Çağrankaya Handüzü Plateau tour and head towards our return route.

OUR SERVICES INCLUDED IN THE PRICE

Within our tour service, we offer many different opportunities to provide you with a good service. Our services included in the price of the tour are comfortable vehicle transportation that starts with the departure from the city, and sightseeing tours.

OUR SERVICES EXCLUDED FROM PRICE

The services that are not included in the price list and that you can benefit from as extras are all lunches and beverages taken during the trip. At the same time, the extra private expenses you make in the area and the entrance fees to museums and ruins are not included in the price.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
1