Menu
Your Cart

BATUM KÜLTÜR TURU

BATUM KÜLTÜR TURU
BATUM KÜLTÜR TURU
BATUM KÜLTÜR TURU
BATUM KÜLTÜR TURU
BATUM KÜLTÜR TURU
BATUM KÜLTÜR TURU
BATUM KÜLTÜR TURU
BATUM KÜLTÜR TURU
BATUM KÜLTÜR TURU
0TL

Mevcut Seçenekler:

Batum turu çerçevesinde sizleri birçok önemli alana getiriyor, tarihi noktalara tanıklık etmeninizi sağlıyoruz. Batum turu hizmeti dâhilinde pek çok doğal alanı görebileceğiniz gibi şehir ile ilgili detaylı bilgi de edinebilirsiniz. Gürcistan’ın önemli şehirlerinden biri olan Batum şehri güzelliklerle dolu manzaraları ile sizleri bekliyor.

Tur Programı

Batum turu dâhilinde araçlarımız Ripark Turizm ofisimizin önünden kalkış yapıyor.

Gerek ofis önüne gelebileceğiniz gibi gerekse sizleri yol güzergâhı üzerinde olmak kaydıyla alabiliyoruz. Ayrıca saat 8.00 de kalkan araçlarımızla üç saatlik bir yolculuk sonrasında Batum ‘a varıyoruz. Sarp sınır kapısından güvenlik işlemlerini tamamladıktan sonra Batum’a doğru ilerliyoruz.

Öncelikle ilk durağımız döviz ofisine geçmek oluyor, Türk lirasını gürcülarisine çevirmemiz gerekiyor. Ardından eskiden roma kentine dönüştürülmüş olan Batum gonia kalesine geçiş yapıyoruz. 

Okaliptus ağaçlarının arasından da Batum’a doğru hareket etmeye başlıyoruz. Rehberimiz bölge iklimi ve coğrafi özellikleri ile ilgili bilgiler veriyor. Batum merkeze vardığımızda ise isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından dünyanın en büyük botaniklerinden biri olarak bilinden Batum botanik bahçesine geçiş yapıyoruz.

Yaklaşık olarak bir saatlik bir yürüyüş gerçekleştirdikten sonra şehir merkezine dönerek merkezde yer alan Batum şehrinim tek ayaktaki camisi palan Orta camiyi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Batum’un en gözde meydanlarından biri olan Piazza meydanına geçiş yapıyoruz.

Avrupa Meydanı, tiyatro binası ve Batum bulvarını da gördükten sonra dinlenmek için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra dizilerde sıklıkla gösterilmiş olan Ali ve Nino heykelini ziyarete gidiyoruz. Batum turunu tamamlayıp ülkemize doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde varsa ışıklı su gösterilerini izleyerek Batum turumuzu sonlandırıyoruz.

Batum Turu Gezi Noktaları

Batum turu dâhilinde Gonio kalesi, botanik bahçe, Avrupa ve Piazza meydanları görülecek yerlerdendir. Ayrıca Ali Nino heykeli ve Batum Bulvarı gibi önemli yerlerde gezi turu dahilindedir.

Fiyata Dahil Hizmetler

Şehirden kalkan konforlu ulaşım araçları, tüm çevre geziler, rehberlik hizmetleri fiyata dahildir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler 

Fiyata dahil olmayan hizmetler ise alınan yemekler ve içecekleri özel harcamaları müze ören yeri giriş ücretleri olarak sayılabilir. Aynı zamanda yurt dışı çıkış harcı da bu kapsamdadır.


DETAILS OF THE TOUR

During the Batumi tour, we take you to many important regions and enable you to witness historical points. Within the Batumi tour, you can see many natural areas as well as get detailed information about the city. Batumi, one of the important cities of Georgia, awaits you with its beautiful landscapes.

TOUR SCHEDULE

Within the Batumi tour, our vehicles take off in front of our Ripark Tourism office.           

We can pick you up either in front of the office or on the condition that it is on the road route. In addition, we arrive in Batumi after a three-hour journey with our vehicles departing at 8.00a.m. After completing the security procedures at the customs gate, we proceed towards Batumi.

First of all, our first place is to go to the foreign exchange office, we need to convert the Turkish lira to Georgian lari. Then we pass to the Batumi gonia castle, which was converted into a Roman city in the past.

We start to move towards Batumi among the eucalyptus trees. Our guide gives information about the climate and geographical features of the region. When we arrive at the center of Batumi, we take our optional lunch. After the meal, we pass to the Batumi botanical garden, which is known as one of the largest botanicals in the world.

After walking for about an hour, we return to the city center and visit the Central Mosque, which is the only standing mosque in the city of Batumi, located in the center. Then we pass to Piazza square, one of the most popular squares of Batumi.

After seeing Europe Square, theater building and Batumi boulevard, we give free time to rest. Then we go to visit the statue of Ali and Nino, which is often shown in TV series. We complete the Batumi tour and set out for our country. We end our Batumi tour by watching the lighted water shows, if there are any on our way.

JOURNEY POINTS OF BATUMI TOUR

Within the Batumi tour, Gonio castle, botanical garden, Europe and Piazza squares are among the places to see. In addition, important places such as the Ali Nino statue and Batumi Boulevard are included in the sightseeing tour.

OUR SERVICES INCLUDED IN THE PRICE

Comfortable transportation vehicles departing from the city, all sightseeing tours and guide services are included in the price.

OUR SERVICES EXCLUDED FROM PRICE

The services that are not included in the price list and that you can benefit from as extras are all lunches and beverages taken during the trip. At the same time, the abroad departure fee is also within this scope.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Etiketler: BATUM KÜLTÜR TURU
1