Menu
Your Cart

GAP TURU 3 GECE 4 GÜN

GAP TURU 3 GECE 4 GÜN
GAP TURU 3 GECE 4 GÜN
GAP TURU 3 GECE 4 GÜN
GAP TURU 3 GECE 4 GÜN
GAP TURU 3 GECE 4 GÜN
0TL

Mevcut Seçenekler:

Sizi muhteşem bir tarih ve lezzet yolculuğuna çıkaracak olan GapTurumuzda son derece güzel vakit geçireceksiniz. Turumuz bittikten sonra bir rüyadan uyanmış gibi hissedebilir, tekrar kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçmek isteyebilirsiniz. Siz değerli konuklarımızı ağırlamaktan her zaman mutluluk duyarız istediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir, güler yüzlü hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Daha fazla sözü uzatmadan gelin, hep birlikte bu büyülü yolculuğun detaylarını inceleyelim;

1.Gün

Gaziantep’e varış. Sabah kahvaltısı sonrasında Gaziantep kalesini panaromik görerek Zincirli Bedesten, Bakırcılar Çarşısı gezisi. 600 yıllık geçmişe sahip Tahmis Kahvesinde kahve molası. Yöresel Katmer tatlısının yapılışını izleyerek tadına baktıktan sonra dünyanın en ikinci en büyük mozaik müzesi olan ve ‘ Çingene Kızı’ mozaiğine evsahipliği yapan Zeugma Mozaik Müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından Halfeti yolculuğumuz başlıyor. MÖ.855 yılında Asur kralı III. Salmanassar tarafından kurulan şehirde yer alan , Hz. İsa’nın havarisi Yohanna’nın İncil nüshalarını yazdığı ,dağın içine oyulmuş Rum Kaleyi , Birecik Baraj gölü altında kalan batık şehiri görmek için bize özel tekne turumuza başlıyoruz.

Tekne turumuz sonrasında  ve Şanlıurfa yolculuğumuza başlıyoruz. Otele girişimiz ardından yaklaşık 500 yıllık bir geleneğin devamı olan Sıra Gecesine katılıyoruz.

2.Gün

Sabah kahvaltısı ardından insanlık tarihini değiştiren , gizemi halen çözülemeyen Göbeklitepe ziyaretimiz başlıyoruz. Ardından efsanesi ve tüm ihtişamı ile Balıklı Göl ( Halilür Rahman Gölü) ve Ayn Zeliha Göl’ünü keşfediyoruz. Tüm dinlerce kabul gören ve peygamberlerin babası kabul edilen Hazreti İbrahim’in doğduğu mağarayı ve camiisini ziyaret ediyoruz.

Şanlıurfa’nın vazgeçilmez lezzeti İsot’u,İsot Reçelini ve diğer baharatları tanıyıp alışveriş yapmak üzere revaklı çarşıya geçiyoruz.İsteyen misafirlerimizle tarihi Gümrük Han’da Menengiç Kahvesi tadıyoruz.

Hz. Eyüp’ün sabır makamını ziyaret ediyoruz.

3.Gün

Kahvaltı sonrasında, Mardin , Midyat yolculuğumuz başlıyor. Midyat’ta , dinlerin ve dillerin kardeşliğinin yansıdığı kilislerin ve camilerin yer aldığı taş sokaklardan geçiyor Hükümet Kadın, Hercai ve Sıla dizilerinin çekildiği muhteşem taş konakları geziyoruz. Orijinal parfüm alışverişi, yöresel şal bağlatma, telkari alışverişi,yöreye özgü Süryani şarabı ve bölgeye özgü ‘ Deq’ adı verilen dövmeler için mola veriyoruz. Midyat gezimiz sonrasında ‘ gece gerdanlık, gündüz seyranlık’ ,Mezopotamya’nın incisi, taşın sanata dönüştüğü Mardin’e geçiyoruz. Otele girişimiz ve akşam yemeği ardından dileyen misafirlerimizle eski Mardin’e geçiyor ve ışıklarla farklı bir dünya oluşturan Mezopotomya manzaralarını deneyimliyoruz.

4.Gün

Sabah kahvaltısı ardından, bölgeye damgasını vuran Artuklu Beyliğinin mimari şahaseri Kasımıye Medresesi’ne geçiyoruz. Ardından yaklaşık 3.000 yıldır hayatın kesintisiz devam ettiği eski Mardin sokaklarında yürüyüşümüz başlıyor. Özellikle Süryani taş sanatının en güzel örneklerini ve kültürel izlerini görüyoruz. İzin alınması halinde şehrin en önemli kilisesi olan Mor Behram Kırklar Kilisesini ziyaret ediyoruz. Devamında, günümüzde arkeoloji müzesi olarak kullanılan eski Süryani Patriklik binasını görüyoruz. Mardin’in simgelerinden Ulu Camii ve çok özel minaresini, Bakırcılar çarşısını,Tellaklar ( Revaklı) Çarşısı, eski bir Süryani konağı olan PTT binasını görüyoruz. Ve Diyarbakır yolculuğumuz başlıyor.

Diyarbakır’da tarihi Hasan Paşa Hanı’nı ,MS.639 yılında şehri fetheden Sahabeler tarafından kiliseden camiye çevrilen, İslam aleminin 5. Haremi Şerifi kabul edilen Ulu Camii’yi ziyaret ediyoruz. Ardından dünyanın ayakta kalan en uzun ikinci kale surları olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Diyarbakır Surları, Mardin Kapı ve Keçi Burcunu görmek üzere kısa yürüyüşümüze başlıyoruz. Yolumuz üzerinde ‘’Dört Ayaklı Minare’’yi, hac yolcularının konaklaması için yapılan Deliller Hanını görüyoruz. Mardin kapı ardından aracımıza binerek 3.000 yıldır tarım yapılan ve yine UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Hevsel Bahçeleri’ni panaromik olarak görüyoruz. Bir kaç dakika sonra da efsanesi türkülere konu olan On Gözlü Köprü’ye ulaşıyor ve fotoğraf ve jkahve molası veriyoruz. Ardından dönüş yolculuğumuz başlıyor,diğer RİPARK TURİZM etkinliklerinde görüşmek dileğiyle...

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
1