Menu
Your Cart

Doğu Ekspres Turu 2

Doğu Ekspres Turu 2
Doğu Ekspres Turu 2
Doğu Ekspres Turu 2
Doğu Ekspres Turu 2
Doğu Ekspres Turu 2
0TL

Mevcut Seçenekler:

Türkiye'de son yıllarda oldukça popüler olan Doğu Ekspresi kış tatillerinin vazgeçilmez unsuru olmaya devam etmekte. Kim beyazlar içerisindeki bitki örtüsünü seyrederken sıcacık bir tren yolculuğu yapmak istemez ki. Bilet bulmakta zorlanılması ile birlikte tur şirketlerinin de rotasını çevirdiği Doğu Ekspres sizlere farklı deneyimler katmaya hazırlanıyor.

Rize Trabzon Çıkışlı Doğu Ekspres Turu Hangi Tarihler Arası Yapılmaktadır?

Rize Trabzon Çıkışlı Doğu Ekspres Turu Fiyatları

İki ve üç kişilik odalarda kişi başı fiyatlar 3250 ₺ olmakla birlikte, tek kişi konaklama farkı da 700 ₺ olarak hesaplanmaktadır.

Rize Trabzon Çıkışlı Doğu Ekspres Turunu Kapsayan Yerler

Bu tur kapsamında gezilecek yerler arasında;

Çıldır Gölü

Ani Harabeleri

Kars

Erzurum

Palandöken

Gibi yerler tur kapsamınadahil olmaktadır.

Rize Trabzon Çıkışlı Doğu Ekspres Turu Hakkında

1.Gün

Gece saat 00.30 itibarı ile Trabzon Meydan'dan hemen akabinde gece saat 02.00'da ise Rize Döviz Bürosu karşısındaki Ripark Turizm ofisimiz önünden kalkacak olan araçların ilk durak yeri Çıldır Gölü olmaktadır.

Çıldır Gölü'nün eşsiz manzarasında temiz hava ile buluşmak mümkün.

Çıldır Gölü kış mevsiminin soğukluğuna bağlı olarak zaman zaman donabilmektedir. Bu noktada göl üzerinde atlı kızaklar eşliğinde gezme, fotoğraf çekme gibi aktiviteler sağlanabilmektedir.

Bir sonraki lokasyona gitmek üzere rehber eşliğinde yola çıkılması ile Ani Harabeleri müşterileri karşılamaktadır. Ermenilere başkentlik yapması ile bilinen Ani Harabeleri, 1001 kiliseli şehir olarakta adlandırılmaktadır. Arpaçay'ın kıyısındaki Ani harabe durumundadır. Yine aynı zamanda Türklerin Anadolu'da inşa ettikleri ilk camiiyi de yine burada görebilmek mümkündür. Bir sonraki lokasyon olan Kars Merkez'e hareket edilirken, Rus işgali sırasında yapılmış olan taş evleri ile de tura katılanlar güzel fotoğraflar yakalayabilmektedir.

Kars Kalesi üzerinden panoramik görüntüler, kiliseden camiye çevirilmiş olan Fethiye Camii'ni görmek tur katılımcılarına ayrı bir görsel şölen sunacaktır. Savaşlarda kullanılan pek çok malzemenin yer aldığı Kanlı Tabya Müzesi ile de savaş yıllarındaki zorlu mücadeleye tanık olmak paha biçilemez niteliktedir. Alışveriş için verilen zamandan sonra otellere dönüş yapan müşteriler akşam yemeğini otelde yiyerek dilerlerse Kafkas Gecesi'ne katılım gösterebilmektedirler.

2. Gün

Yeni bir günün başladığı otelde açık büfe bir kahvaltıdan sonra 08.00'da Kars Garı'ndan hareket edecek olan Doğu Ekspres trenine binilerek masalsı bir tur başlamaktadır. Bir sürü fotoğraf ve anı biriktirilebilecek 4 saatlik bir Doğu Ekspres turu müşterilerimizi beklemektedir. Vagonlar arasında gezişin de serbest olması ile birlikte her türlü açıdan fotoğraf çekebilmek mümkün olmaktadır.

Tren yolculuğunun sona ermesi ile birlikte Erzurum Garı'nda inilip, meşhur cağ kebabı siz müşterilerimizle buluşturuyoruz. Bu kısa yemek molasının ardından Erzurum gezisi ile tur devam etmektedir. Eski Erzurum Evleri, Palandöken ve Çifte Minare Medreseleri gibi yerleri de ziyaret ettikten sonra rehber eşliğinde Rize'ye doğru hareket edilmektedir. Rize'den sonra Trabzon'a ulaşacak olan araçlar ile birlikte tur sona ermektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Etiketler: DOĞU EXPRES TURU
1