Menu
Your Cart

ÇANAKKALE BURSA ESKİŞEHİR TURU

ÇANAKKALE BURSA ESKİŞEHİR TURU
ÇANAKKALE BURSA ESKİŞEHİR TURU
0TL

1 Gün

 RİZE– ÇANAKKALE
RİPARK TURİZM olarak, Kültür Turları kapsamında, Türkiye’mizin kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış personelimiz eşliğinde, siz değerli misafirlerimizi tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz, seyahatimize başlıyoruz  RİPARK TURİZM misafirperverliğinde Çanakkale  yolculuğumuza başlıyoruz.

2 Gün

ÇANAKKALE – GELİBOLU YARIMADASI – BANDIRMA
Sabah erken saatlerde Çanakkale ’ye  varıyoruz. Daha sonra sabah kahvaltısı alıyoruz. (Ekstra )  Kahvaltı sonrası Çanakkale gezimize başlıyoruz. Eceabat’a geçip Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda tarihi yolculuğa başlıyoruz. Bu saha içinde görülmesi gereken en önemli yer, çetin ve kanlı geçen Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı alanlar, Türk Şehitlikleri ve yabancı mezarlıklardır. Tepelerden izlenilebilen, eşi bulunmayan boğaz manzarası size huzur hissi verecektir. Gelibolu Yarımadası’nda;Seddülbahir Savaş Alanı, Ertuğrul Koyu, İkizler Koyu, Alçı Tepe, Zığındere Arı burnu, Anafartalar Savaş Alanlarında Kaba Tepe, Kanlı Sırt, Conk bayırı, ayrıca Türk Şehitlik ve Anıtları, Yabancı Mezarlık ve Anıtlar, Savaş kalıntıları (Tabyalar-silahlar- siperler- batıklar) görüldükten sonra Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda Türkler için en anlamlı nokta olan Çanakkale Şehitler Abidesi’nin Çanakkale’den ayrılarak Bandırma’ya doğru yol alıyoruz.Bandırmaya varıp otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve aksam akşam yemeği otelimizde

3 Gün

BURSA – ULU CAMİ – YEŞİL CAMİ – TOPHANE – ESKİŞEHİR
Sabah kahvaltı sonrası Bursa gezimize başlıyoruz. İlk göreceğimiz yer olan Osmanlı İmparatorluğunun temellerini atan Osman Gazi ve Orhan Gazinin Türbelerinin bulunduğu Tophane’yi geziyoruz. Daha sonra 1396–1400 yıllarında Yıldırım Beyazıt tarafından, tamamıyla kesme taştan, çok kalın ve yüksek duvarlarla 12 ağır dört köşeli paye üzerine, pandantiflerle, yirmi kubbeli Ulu Cami’yi geziyoruz. Bu gezimizin ardından 1419-1420’de Çelebi Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Yeşil Cami’yi geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından Bursa’nın simgesi olan Yeşil Türbe’yi gezerek Bursa gezimize devam ediyoruz. Ünlü bir bilgin olan Emir Sultan Türbesi’ni ve Camisini gezdikten sonra Bursa’nın olmazsa olmazlarından Meşhur İskender Kebabı’nı tadıyoruz (Ekstra) Öğle yemeğimiz sonrası vereceğimiz molada çaylarımızı içtikten sonra gezilmesinin Eskişehir’e doğru yola çıkıyoruz. Eskişehir ‘ e varıp otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde .

4 Gün

ESKİŞEHİR – SAZOVA BİLİM PARKI – ODUNPAZARI – ÇAĞDAŞ CAM SANATLARI MÜZESİ – PORSUK ÇAYI – SAMSUN
Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıp ilk durağımız Sazova Bilim Parkı olacak. Burada Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Nuh`un Gemisi gezilerinin ( ekstra  ) ardından Tülomsaş Fabrikasını bahçesinde sergilenen bej renkli olan Devrim arabasını ziyaret ediyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz. Buradaki gezimizin ardından Eskişehir’in ilk yerleşim yerini oluşturan Osmanlı Dönemi’ nden kalma tarihi evlerin bulunduğu meşhur Odunpazarı`nı gezmeye başlıyoruz. Odunpazarı gezimizin ardından Çağdaş Cam Sanatları Müzesi gezimize başlıyoruz; Müze, Türkiye`nin ilk cam sanatları müzesidir. Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Üniversitesi ve Cam Dostları Grubunun işbirliği ile kurulmuştur. Müzede 42 cam sanatçısının eserleri sergilenmektedir. Buradan sonra öğle yemeğimizde (Ekstra) meşhur Çibörek’in veya Balaban Köftenin tadına bakmak için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir’e kazandırdığı Balmumu Heykel Müzesi’ni gezmek isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Ardından Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Lületaşı Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı gezilerinden sonra son durağımız ise Porsuk Çayı olacak. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından RİZE’ye varış ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka RİPARK TURİZM  organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
1